Üniversitemiz ile Zonguldak İli Organize Sanayi Bölgeleri arasında ‘Dijital Dönüşüm ve Siber Güvenlik İşbirliği’ protokolü imzalandı.
 
Bugün Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın makamında Vali Mustafa Tutulmaz ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in imzalarıyla gerçekleşen törende Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal ve Prof. Dr. Servet Karasu da yer aldı.
 
Öğrencilerimize staj ve iş imkanı sağlanacak
 
İmzalanan protokol ile Üniversitemiz öğrencilerine staj ve iş imkânı sağlanarak, onların sektör ve işletme sahipleriyle bir araya getirilmesinin amaçlandığı bildirildi. Söz konusu protokol kapsamında Kdz. Ereğli, Alaplı ve Çaycuma Organize Sanayi Bölgeleri ve Üniversitemizin Karaelmas Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezinin birlikte yürütecekleri dijital dönüşüm, varlık gruplarına yönelik güvenlik tedbirleri ile uygulama ve teknoloji alanlarına ilişkin güvenlik tedbirleri konularında farkındalık ve eğitim seminerlerinin düzenleneceği açıklandı.
 
İşbirliği sayesinde ayrıca konferans, sempozyum,  çalıştay ve siber güvenlik eğitimleri gibi faaliyetlerle toplumun ve işletme personelinin sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan bilgilendirilmesi, onların sektör temsilcileriyle buluşturulması ve siber farkındalık bilincinin oluşturulmasının hedeflendiği söylendi.
 
Yaklaşık yarım saat süren tören, imzaların atılması ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.